Przygotowanie do pozwu o WIBOR w praktyce

Przygotowanie do pozwu o WIBOR w praktyce

Osoby zastanawiające się nad pozwami o WIBOR zwykle słyszą, że ich szanse wzrosną, gdy uda się im znaleźć dobrą kancelarię. Nieco mniej uwagi poświęca się samej czekającej na nie sprawie. Warto więc przybliżyć sposób postępowania kolejnych podmiotów reprezentujących interesy osób zaciągających kredyty w złotówkach.

czytaj dalej

WIBOR – ważne pytanie o legalność

WIBOR – ważne pytanie o legalność

Osoby spłacające kredyty hipoteczne w złotówkach już od długiego czasu zastanawiają się, czy istnieje wytłumaczenie dla wyjątkowo wysokich rat, jakie przychodzi im regulować co miesiąc. I choć ich walce o swoje prawa ciągle jeszcze nie poświęca się tak dużej uwagi, jak ma to miejsce w przypadku walki frankowiczów, wiele wskazuje…

czytaj dalej

Kontrowersyjne umowy z WIBOR – to warto wiedzieć

Kontrowersyjne umowy z WIBOR – to warto wiedzieć

Przez lata można było usłyszeć, że wysokie raty kredytów złotówkowych są czymś, z czym należy się pogodzić. Osoby podejrzewające, że nie zawsze wyliczano je prawidłowo, były jednak bliższe prawdy niż można byłoby to początkowo zakładać. Położenie osób spłacających swoje zobowiązania w złotówkach nie jest jeszcze tak dobre, jak ma to…

czytaj dalej

Walka z WIBORem krok po kroku

Walka z WIBORem krok po kroku

Rosnąca liczba publikacji poświęconych wskaźnikowi WIBOR i niejasnościom związanym z jego wyliczaniem, nie pozostaje bez wpływu na sposób, w jaki wskaźnik ten jest postrzegany przez kolejne osoby. Wraz ze wzrostem świadomości tego, że kredyty w złotówkach mogą być równie nieuczciwe co kredyty frankowe rośnie też chęć walki o swoje prawa….

czytaj dalej

Jak się pozbyć wskaźnika WIBOR z umowy kredytowej?

Jak się pozbyć wskaźnika WIBOR z umowy kredytowej

Czy jest możliwym płacenie niższych rat kredytów złotówkowych? Śledząc doniesienia pochodzące od ekonomistów można odnieść wrażenie, że istnieje na to duża szansa. O tym, że sposób liczenia wskaźnika WIBOR pozostawia wiele do życzenia, wiedzieliśmy nie od dziś. Obecnie jednak podejmowane są pierwsze działania, które mogą zmienić ten stan rzeczy.

czytaj dalej