Walka z WIBOR – poszukiwanie dobrej kancelarii

Walka z WIBOR – poszukiwanie dobrej kancelarii

Osoby pytane o to, jak zwiększyć szansę kredytobiorców w nierównej walce z bankami o usunięcie WIBOR nie mają wątpliwości co do tego, że pomocna będzie odpowiednia kancelaria. Choć jednak nie brakuje podmiotów deklarujących, że ich pracownicy wiedzą, jak powinno wyglądać starcie z bankami, znalezienie właściwej kancelarii wcale nie jest proste. Jak więc prowadzić skuteczne poszukiwania?

Więcej niż deklaracje

Stare powiedzenie o tym, że papier jest cierpliwy, nie traci na aktualności. Warto mieć więc na uwadze, że poziomu kancelarii nie można oceniać dysponując jedynie deklaracjami składanymi przez ich pracowników. Owszem, nie są one pozbawione znaczenia, warto jednak mieć na uwadze to, że powinny popierać je konkretne osiągnięcia.

Kancelaria WIBOR – brak schematycznych rozwiązań

Dobra kancelaria WIBOR różni się od słabszego podmiotu także tym, że jest w stanie zaproponować konkretne rozwiązania dla różnych grup klientów. WIBOR nie jest wskaźnikiem, który zawsze był naliczany na tych samych zasadach, a tym samym nie każdą sprawę przeciwko bankom można prowadzić w ten sam sposób.